Vi samles kl. 19.30 i missionshuset, Rangstrupvej 12, hvis ikke andet er anført

 

Forår 2020

Januar

Bedeuge

Sø.  5.  Agerskov kirke v/ Valgmenigheden

Ma.  6.  Sognehuset

Ti.   7.  Sognehuset

On.  8.  Lene og Knud Lund, Bispelunden 28

            Ruth og Anker Nørgaard, Vestagervej 31

            Leni og Kåre Andersen, Strandelhjørnvej 3. Bøn i børnehøjde

To.   9.  LMs missionshus

Fr.  10.  Agerskov kirke v/ Valgmenigheden

-------------

Fr.  24.  I Missionshuset: v/ Jakob Rahbek, Agerskov

Fr.  31.  I Missionshuset: Kredsmøde

 

Februar

Ti. 4. – Fr. 7.  Møderække v/ Peter Olsen, Hillerød

                                   - Særskilt program følger senere

Fr.  21.  I Missionshuset: Jesper Iversen, Kolding

Ma. 24.  Bedemøde – kl. 20.00 – Indledning v/ Kirsten Madsen

 

Lø. 29.  På Friskolen: Familieaften – særskilt program følger

 

 

Marts

Fr.    6.  I Missionshuset: Fokusmøde: v/ Steffen Juul Pedersen, Haderslev

            – Børneindslag v/ Kamilla Juhl

Sø.  22.  På Friskolen: Temadag: Nådegaverne -for fællesskabets skyld

 

              v/ Sprint Korsholm – program følger senere

Fr.  27.  I Missionshuset: v/ Ingvard Christensen, Løgumkloster –

 

              Børneindslag: v/ Diana Andersen

Ma. 30.  Bedemøde – kl. 20.00 – Indledning v/ Michael Schmidt

 

 

April

Ma. 13.  På Friskolen: Påskemøde: v/ Ebbe Kaas, Brændstrup

             – Lovsangsgruppen medvirker – kl. 14.00Kaffebord + kollekt

Fr.  24.  I Missionshuset: v/ Birger D. Pedersen, Rønne

 

Ma. 27.  Bedemøde – kl. 20.00 – Indledning v/ Teddy Sjælland

 

 

Maj

Fr.    1.  I Missionshuset: Møde med fællesspisning v/ Martin Jefsen, Frifelt

Fr.  15.  I Missionshuset: Norea-aften: v/ Ole Sørensen, Sommersted

 

Ma. 25.  Bedemøde – kl. 20.00 – Indledning v/ Jan Kristensen

 

 

Juni

Fr.    5.  I Missionshuset: v/ Ejler Nørager, Taps

Fr.  19.  I Missionshuset: Fokusmøde: v/ Per Bøndergård, Brændstrup

 

Ti. 23.  Skt. Hans fest – særskilt program følger

 

 

Missionshus.jpg